Palarnia kaw CAFE PANAMERA

Palarnia kaw CAFE PANAMERA ma w swojej ofercie sprzedaż internetową świeżo palonych kaw a także wszelkich akcesoriów do przygotowywania tego trunku. Statystyki pokazują, że około 83 % Polaków przyznaję się do picia kawy codziennie 🙂 Do tej grupy z całą pewnością zaliczam się również ja :).

Od kilku lat uważam się za prawdziwego miłośnika kawy dlatego też często poszukuję, sprawdzam i testuję nowe smaki, nowe firmy i nowe aromaty. Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu mocno kibicuję rozwijającej się u nas modzie na własne palarnie kaw 🙂 Jest to nie tylko świętny biznes ale przede wszystkim super pomysł, aby dostarczać ludziom wspaniałych doznań smakowych, radości i wiedzy na temat spożywanych kaw, a także trafiać w gusta nawet tych najbadziej wybrednych koneserów kofeiny :).

Palarnia kaw CAFE PANAMERA ma świetną ofertę zarówno autorskich mieszanek kaw jak również kaw jednorodnych z całego świata. Kawy możemy dostać albo ziarniste albo mielone. Ja osobiście polecam ziarna 🙂 Jeśli nie mamy ekspresu, który zmieli nam automatycznie naszą kawę, warto zainwestować w młynek. Kawa ziarnista w moim przekonaniu ma lepszy smak i aromat 🙂 Dla prawdziwego kawosza to bardzo istotne !

A jaką kawę polecam?

Ponieważ jestem fanką kaw mlecznych takich jak cappuccino czy latte macchiato to bardzo fajnie sprawdzi się np. mieszanka kaw o nazwie „CZARNA MAGIA”. Jest to mieszanka kaw z Ameryki Płd, Afryki, Azji Pd i Indii na bazie kawy z Brazylii. Lekko owocowa i cytrusowa nuta smakowa wspaniale będzie się komponować z ulubionym mlekiem lub napojem roślinnym. Gatunek : 80 % arabica i 20 % robusta .

A jeśli ktoś lubi mocne espresso to ta kawa również świetnie smakuję bez dodatków mleka . To zdecydowanie mój „number one”.

Fajną propozycją również dla fanów włoskiego cappucino albo szybkiego espresso macchiato jest mieszanka kaw „NOCNY ŁOWCA” na bazie kawy z Gwatemali. Gatunek ” 60% arabica i 40% robusta. Tą kawę polecam szczególnie miłośnikom delikatnych smaków z odrobiną pikanterii 🙂

Dla miłośników Espresso, Ristretto albo zwykłej czarnej, polecam mieszankę kaw z Ameryki Płd i Środkowej na bazie kawy z Salwadora o nazwie „TANGO”. Jak sama nazwa wskazuję ma temperament, wyostrza zmysły i budzi emocje. W końcu to 100% arabica 🙂 Smak kawy jest bardzo delikatny, dlatego nie polecana jest do podawania kaw z mlekiem. Wyczuwalne nuty smakowe to czekolada i karmel.

A jeśli nie lubimy kaw które składają się w 100% z ziaren arabica, warto siegnąć po mierszankę kaw o nazwie „IMPRESJA” sporządzonej na bazie kaw z Kolumbii. Gatunek: 80% arabica i 20 % robusta. Kawa ta jest polecana głównie do sporządzenia wyrazistego espresso, lungo lub malutkiego ristretto. Mieszanka jest bardzo dobrze zbalansowana, nie ma żadnych dominujących smaków, nie wyczuje się w niej kwaskowatości owoców ani szczególnej goryczki.

Reasumując ww. autorskie mieszanki kawki, bardzo przypadły mi do gustu i zachęciły do wypróbowania innych smaków w przyszłości.

Jeśli jesteś kawoszem tak jak ja 🙂 mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do wypróbowania kaw z palarnii CAFE PANAMERA. Tutaj możecie zapoznać się z pełną ofertą tego sklepu internetowego 🙂

Dostępne gramatury jakie możemy zakupić to 250 g, 500 g oraz 1000 g. A jeśli nie wiemy co nam przypadnie do gustu, myślę, że fajnym pomysłem będzie zakupienie zestawu kaw, które CAFE PANAMERA ma w swojej ofercie sprzedażowej.

Print Friendly, PDF & Email