Olejek różany – dlaczego warto go stosować?

Olejki kwiatowe są często wykorzystywane w kosmetyce, a nawet w medycynie. Nie bez przyczyny, mają bowiem wiele dobroczynnych właściwości i różnorodne zastosowanie. Jednym z najbardziej cenionych olejków jest ten sporządzany z płatków róż. Dlaczego warto go stosować? Jak jest wytwarzany? Gdzie można go kupić? Wyjaśniamy. 

Olejek różany – jak jest wytwarzany?

Olejek różany to jeden z najdroższych olejków na świecie. Wysoka cena wynika ze skomplikowanego procesu produkcji. Do wytworzenia jednego kilograma olejku potrzeba aż kilku ton płatków róż, które na dodatek zbierane są tylko raz w roku i to o określonej porze dnia, kiedy w kwiatach znajduje się najwięcej olejku. Do produkcji używa się zazwyczaj płatków róży damasceńskiej, a niekiedy – stulistnej, które poddawane są destylacji. Trzeba podkreślić, że mimo wysokiej ceny za kilogram, standardowa buteleczka tej substancji jest dostępna dla każdego – kosztuje kilkadziesiąt złotych. Sam olejek jest zresztą bardzo wydajny. Każdorazowo stosuje się zaledwie kilka kropli. Jedna buteleczka starczy więc na dłuższy czas. 

Olejek różany 100% naturalny

Wybierając olejek różany, trzeba dokładnie zapoznać się z opisem produktu zamieszczonym na stronie internetowej sklepu lub na etykiecie. W Internecie nie brakuje gorszej jakości produktów, które zawierają zbędne składniki lub zbyt małe ilości olejku. Najlepiej kupić olejek różany w sprawdzonym sklepie. Tutaj: https://www.sklephildegarda.pl/kosmetyki-naturalne-st-hildegard dostępny jest olejek z róży stulistnej sporządzony z naturalnych surowców. Można zamówić go online, nie marnując czasu na szukanie dobrej jakości produktu w różnych aptekach i sklepach. Co więcej, na tej stronie: https://www.sklephildegarda.pl/pl/c/Olejki/104 można kupić również inne olejki roślinne o wielu dobroczynnych właściwościach m.in. fiołkowy, piołunowy czy też z pokrzywy. Złożenie zamówienia na kilka produktów to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Przy zakupie powyżej określonej kwoty obowiązuje darmowa dostawa. 

Olejek różany – właściwości

Dlaczego właściwie warto stosować olejek różany? Za jego dobroczynne działanie odpowiadają zawarte w nim substancje m.in. kwasy omega-3, omega-6 oraz omega-9, minerały, karotenoidy, flawonoidy i szereg witamin, znajduje się w nim zwłaszcza dużo witaminy C. To właśnie dzięki tym substancjom olejek wykazuje działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne i relaksacyjne. 

Na co jest olejek różany?

Olejek różany nie nadaje się do spożycia, należy używać go wyłącznie zewnętrznie, przede wszystkim w celach pielęgnacyjnych. Stanowi składnik wielu kosmetyków: kremów, żelów pod prysznic czy perfum. Olejek różany nawilża ciało, poprawia elastyczność skóry i ma właściwości kojące. Kosmetyki z olejkiem różanym mają nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale też nadają ciału piękny zapach. Kilka kropli olejku można dodawać także do kąpieli, aby skuteczniej się zrelaksować. Olejek różany zmieszany z oliwą z oliwek stosuje się podczas masażu. Dobrym sposobem na rozluźnienie jest również wlanie kilku kropli olejku różanego do kominka do aromaterapii lub do nawilżacza powietrza. 

Olejek różany w medycynie św. Hildegardy

Olejek różany jest chętnie stosowany przez zwolenników medycyny św. Hildegardy z Bingen. Mniszka nie tylko opracowała zdrową dietę, ale też wskazała jak wykorzystywać zioła i rośliny w leczeniu różnych dolegliwości. Olejek różany to jedna z substancji opisywanych przez mniszkę. Zalecała mieszanie róży z oliwą z oliwek i  smarowanie tak sporządzoną miksturą miejsc, w których doskwiera ból. Zdaniem mniszki, olejek różany jest również dobry na dnę. Ponadto zalecała, aby dodawać kilka kropel olejku z róży do maści. 

Ile kosztuje olejek różany?

Ceny olejku różanego są zróżnicowane. W Internecie można znaleźć buteleczki za kilkanaście złotych, ale nie należy kierować się wyłącznie najniższą ceną. Jeśli olejek ma przynieść korzyści dla zdrowia, musi być produktem dobrej jakości. Za 50-mililitrową buteleczkę oryginalnego olejku różanego trzeba zapłacić ok. 50 zł. 

Olejek różany ma wiele zastosowań. Można wykorzystywać go w celach leczniczych i pielęgnacyjnych, ale też do kąpieli i masażu, żeby łatwiej się zrelaksować. Warto zamówić buteleczkę prawdziwego olejku różanego, żeby zawsze mieć go pod ręką. 

Print Friendly, PDF & Email